1.820.3345.33 Contact@TravelTourWP.com
Kapadokya At Turu Fiyatları

Muhteşem doğaya sahip bölgede yaygın olarak yapılmakta olan Kapadokya At Turu Fiyatları fazlasıyla talep görmektedir. Günün her saatinde bu turları bulabilirsiniz. Özellikle araçların dahi giremediği peri bacaları ve Kızıl Vadi, Kızıl Çukur bölgesinde 2 saat boyunca rehber eşliğinde turlara katılabilirsiniz. Turlarımız rehberler eşliğinde olup önemli noktalarda mola verilerek ilerlemekte ve harika fotoğraflarınız çıkmaktadır. Kapadokya’ da bulunan at turu fiyatları kişi başı 700 TL dir. İki dakika içerisinde rezervasyon yaptırabilir ve ücretsiz transfer hizmetinden faydalanabilirsiniz.

WhatsApp üzerinden rezervasyon yaptırarak +90 538 062 14 66 nolu numaradan ulaşabilirsiniz. Veya bize +90 538 062 14 66 nolu numarayı direk arayarak ulaşabilirsiniz.

Kapadokya ismi, İranlı Persler döneminde “güzel atlar ülkesi” anlamına gelen Katpa Tuka’ imiş. Bizans ve Roma İmparatorlukları dönemlerde “Cappadocia” ve Türklerin egemenliğine girince Kapadokya ismini almıştır. İsminin yazılışı değişse de her zaman güzel atlar ülkesi olarak anılmaktadır. Günümüzde bu eşsiz coğrafyada yapılan Kapadokya at turu fiyatları en çok talep gören aktivitelerdendir.

Kapadokya’nın büyüleyici atmosferi, birbirinden güzel vadileri ve farklı boylarda peri bacaları bir peri masalını andırmaktadır. Bu eşsiz güzellikleri at üzerinde gezmek ve keşfetmek ise peri masalının kahramanı gibi hissettirmektedir. Sizde bu eşsiz coğrafyayı gezerken kendinizi bir masalın kahramanı gibi hissetmek ve Kapadokya’nın güzelliklerini keşfetmek isterseniz Kapadokya at turuna katılmanızı öneriyoruz.

Kapadokya at turu bölgenin birbirinden güzel vadilerinde, meyve bahçelerinin, peri bacalarının, yöre köylerinin, tarihi yapılarının aralarında, dağlarında, tepelerinde yapılmaktadır. Her biri ayrı bir güzellik olan ve muazzam manzaralara sahip olan yerlerden geçerken hayran kalmamak mümkün değildir.

Kapadokya At Turu Fiyatları Hakkında
Kapadokya At Turu Fiyatları Hakkında

Kapadokya Bölgesi’nde bulunan at çiftliklerinin atları ile gerçekleştirilen at turları, bu çiftliklerden başlamaktadır. Tur programına göre farklı rotalar izlenmektedir. Kapadokya at safari en az bir saatlik program olup 2 -3 – 4 saatlik ve tam gün programlarlardan oluşmaktadır. Bir saatlik Kapadokya 2 saatlik at turları Kılıçlar Vadisi ve Kızıl Çukur Vadisini kapsamaktadır. 2 saatlik tur programında Kılıçlar Vadisi, Kızıl Çukur, Kızıl Vadi, Çavuşin Kalesi, 3 saatlik tur programında Kılıçlar Vadisi, Kızıl Çukur, Kızıl Vadi, Çavuşin Kalesi, Peri bacası Vadisi ve Beyaz Vadi bulunmaktadır. 4 saatlik Kapadokya at turu programında diğer turlara ek olarak Güvercinlik Vadisi, Paşabağları Peri bacaları ve Üç Haç Kilisesi bulunmaktadır.

Tam Gün Kapadokya at binme turunda Aşk Vadisi, Kılıçlar Vadisi, Güllü Dere Vadisi, Kızıl Vadi, Cavuşin Kalesi, Peri bacası Vadisi, Paşabağları Vadisi, Beyaz Vadi, Güvercinlik Vadisi, 3 Haç Kilisesi, vadilerdeki tarihi kilise ve yapıların gezilmesi, üzüm bağlarında gezi, şarap tadımları, öğle yemeği molası ve gün batımı izleme noktasını kapsamaktadır.

Kapadokya at turuna katılmak için binici olmak gerekmiyor. Daha önce hiç ata binmemiş kişilerin bile tura katılması mümkündür. Kapadokya Bölgesinde bulunan at çiftliklerinde, özellikle Kapadokya at turu fiyatları sorulduğunda bu turlar için yetiştirilen atlarla tur gerçekleşmektedir. Ayrıca güvenlik önlemleri alınmakta ve profesyonel biniciler eşliğinde turlar gerçekleşmektedir. Kapadokya at turu öncesinde at çiftliklerinde kısa bir brifing verilmekte ve bir iki tur alıştırma ve ısınma turları atıldıktan sonra tur başlatılmaktadır.

Kapadokya at turu rotası tur firmalarına göre değişiklik gösterse de hemen hemen aynı güzergahlarda yapılmaktadır. Güzergah hakkında bilgi verildikten sonra at seçimi yapılmaktadır. Yerli Kovboy denen tur rehberleri, tur sırasında katılımcılara yardımcı olmaktadır.

Kapadokya at turu hemen her mevsim yapılabilmektedir. Özellikle karlı kış günlerinde Kapadokya muhteşem bir manzaraya sahip olmaktadır. Bembeyaz vadileri at üzerinde gezmenin keyfi bir başkadır. Aynı şekilde bahar aylarında alabildiğine yeşile bürünen manzarada, meyve bahçelerinden yükselen mis gibi baharın kokuları arasında at binmek inanılmaz keyif vermektedir.

Kapadokya at turu için tur firmalarının farklı saatler için programları bulunmaktadır. Özellikle gün doğumu ve gün batımında at turlarına talepler oldukça yoğundur. Gün batımında atla manzara izleme noktalarına gidilmekte ve enfes manzara izlenirken bol bol fotoğraf çekme olanağı da vardır.

Ayrıca özel günler ve evlilik teklifi için Kapadokya at turu fiyatları talep eden müşterilere de özel organizasyon düzenlenebilmektedir.

Vadilerde At Turu
Vadilerde At Turu

Kapadokya At Turu Fiyatı ve Turumuza Dahil Hizmetler Nelerdir?

Kapadokya at turu için tur firmaları müşterilerinin otellerinden at çiftliklerine transferlerini sağlamaktadır. At binme ekipmanları da tur firmaları tarafından sağlanmaktadır. Tüm katılımcılar profesyonel rehberlik hizmetleri fiyata dahil olmaktadır. Tur sonunda katılımcılar otellerine özel araçlarla bırakılmaktadır. Transfer hizmeti ücretsiz olarak sağlanmaktadır.

Kapadokya At Turu Rezervasyonu

Özellikle bahar ve yaz aylarında, tatil dönemlerinde Kapadokya daha kalabalık olmaktadır. Bundan dolayı Kapadokya’da yapılacak aktiviteler için en az bir gün önceden rezervasyon yaptırmak gerekmektedir. Tatiliniz içinde belirlediğiniz bir güne Kapadokya at binme turu rezervasyonu yaptırmak için tur firmaları ile görüşmeniz yeterlidir.

Kapadokya At Turu fiyatları sırasında mevsim şartlarına uygun ve rahat kıyafetler, düz spor ayakkabı giymenizi öneriyoruz. Ayrıca at üstündeyken, at çiftliğinde katılımcılara verilen kaskları çıkartmamalısınız. Tur rehberinin uyarılarına dikkat etmeniz durumunda çok eğlenceli ve keyifli zaman geçirmeniz kaçınılmaz olacaktır.

Gün Doğumu Turlar Hakkında

Sabahları balonların havalanması ile birlikte at turları yapılabilmektedir. Özellikle bu turumuz butik ve özel olarak yapılmaktadır. Sizleri sabah gün doğumundan önce almaktayız ve balonların havalanması ile birlikte turlarımız başlamaktadır. Turumuz başladığında balon kalkış alanına gidiyoruz ve orada fotoğraflar çekilmeniz için sizlere süre tanıyoruz. Fotoğraflar konusunda ekibimizde bulunan arkadaşlarımız sizlere yardımcı olmaktadır. Balonlar ile birlikte Kapadokya at turu fiyatları değişiklik göstermektedir. Bu turlarımız için bizimle irtibata geçebilirsiniz. Bizden

Turlarımızın olduğu sayfalardan diğer aktivitelerimize bakabilirsiniz. Örnek olarak Kapadokya Balon turu için tıklayabilirsiniz. Yada bir başka site üzerinde kapadokya atv turu fiyatları için sayfalarına bakabilirsiniz.

 

Leave a Reply