+905324530363 info@kapadokyaturfiyatlari.com
nevşehir balon turu

Nevşehir balon turu Kapadokya bölgesinin en merkezi ve en meşhur yeri olan Göreme’de yapılmaktadır. Nevşehir, ülkemizin önemli turizm merkezlerinden biridir. Tarihi değerler açısından oldukça zengindir. Özellikle yer altı şehirleri, peri bacaları, açık hava müzeleri ve mağara evleri ile görenleri hayran bırakmaktadır. Tüm bu güzelliklerini gökyüzünden izlemenin keyfi ise bir başkadır. Bunun için her yıl binlerce turist Nevşehir’e gelmekte ve Nevşehir balon turu aktivitesine katılmaktadır. Nevşehir’ de balon uçuşları için WhatsApp tan +905324530363 nolu numaraya tıklayabilirsiniz.

Güneş Nevşehir’de bir başka doğar. Kızılın bin bir tonu ahenk içinde vadilere, peri bacalarına yansırken ve büyüleyici atmosferin içinde süzülürken, hayal edin kendinizi… Bu hayali gerçekleştirmek ve muhteşem büyüyü ruhunuzda hissetmek mümkün… Nevşehir balon turu ile eşine az rastlanır manzaralara tanık olabilirsiniz. Güneşin kendini göstermeye başlamasıyla meydana gelen bu müthiş manzaraya gökyüzünde süzülen rengarenk balonlarda eklendiğinde kendinizi bir masal diyarında bulabilirsiniz.

Kapadokya balon turu başlangıç noktası Göreme’dir. Tura katılacak kişiler tur firmalarının araçları ile otellerinden alınarak önce tur ofisine götürülüp burada balon uçuşu hakkında kısa bir bilgilendirme ardından otobüs ile balon uçuş noktasına götürülmektedir. Henüz hava karanlıktır. Uçuş noktasında balonların şişirilmesi ve uçuşa hazırlanması seyredilmekte ve tura katılacak kişiler balonun sepetine alınmaktadır. Balon uçuşunu gerçekleştirecek olan pilot, güvenlik kontrollerini yapmakta ve soruları yanıtlamaktadır. Sivil Havacılıktan gelen uçuş izni ile balonlar aynı anda havalanmaya başlıyorlar.

Nevşehir balon turu sırasında havanın durumuna göre balonlar yerden 600 metreden 1000 metreye kadar çıkmaktadır. Herhangi bir sarsıntı, şiddetli rüzgar gibi durumlarla karşılaşılmamakta adeta gökyüzünde süzülerek ilerlenmektedir. Bazen peri bacalarına dokunacakmış gibi aralarından, bazen de üstlerinden geçilmektedir. Yaklaşık bir saat süren Nevşehir balon turu iniş yeri rüzgarın yönüne göre belirlenmektedir. Yere inildiğinde yolcular yer görevlileri tarafından şampanya patlatılarak karşılanır. Bu seremoni bir balon turu klasiği haline gelmiştir ve şampanya eşliğinde kutlama yapılır. Katılımcılara sertifika verilir. Yeniden araçlara binilerek, yolcular otellerine bırakılır.

Balon turu süresi, otelden alınıp otele dönülene kadar yaklaşık 3 saattir. Bu üç saatin bir saati havada geçmektedir. Sizleri balon turu öncesinde kahvaltıya götürdüğümüzü unutmayınız.

nevşehir balon turu
nevşehir balon turu

Nevşehir Balon Turu Seçenekleri Nelerdir?

Nevşehir Balon Turu için sepet büyüklüğüne ve kişi sayısına göre seçenekler bulunmaktadır. Standart balon turu 24 – 28 kişiliktir. Pandemi öncesinde 30 kişinin üzerinde olan bu tur pandemi ile birlikte sosyal mesafe gözetilerek 28 kişi ile sınırlandırılmıştır. Standart tur dışında 12- 16 kişilik Comfort, maksimum 10 kişilik delüks balon turu yapılmaktadır. Ayrıca 2 kişilik özel turlarda düzenlenmektedir. Bu özel turlar genellikle evlilik teklifi, düğün, balayı, evlilik yıldönümü gibi kutlamalar için tercih edilmektedir. Genellikle talebe göre konseptler belirlenmekte, pasta, şampanya, fotoğraf ve video çekimi gibi özel organizasyonlar yapılmaktadır.

Kapadokya Balon Turu Fiyatları 2023

2022 – 2023 yılları için Nevşehir Balon Turu fiyatlarının önceki yıllara göre daha hesaplı olduğunu söyleyebiliriz. Bunun nedeni Covid 19 pandemisi ile turist sayısında ki azalma ve taleplerinde buna bağlı olarak düşmesidir. Daha çok yerli turiste hizmet verilmekte ve daha önce Euro para birimi geçerliyken günümüzde Türk Lirası olarak güncelleme yapılmıştır.

Standart balon turu Fiyatı 3700 TL, Konfor Uçuşlar: 4500 TL, Ultra konfor Uçuşlar ( uçuş süresi bir buçuk saat) 6500 TL’dir. 2 kişilik Özel balon turu fiyatları ise konsepte, taleplere göre değişiklik göstermekte olup 120.000 TL’den başlamaktadır.

Balon Turu fiyatlarına dahil olan hizmetler; otele geliş – gidiş transferleri, uçuş öncesi kahvaltı ikramı, uçuş sertifikası, Şampanya, uçuş sigortası ve bir saatlik uçuştur.

Nevşehir balon turu için ekstralar ise genellikle evlilik teklifi, doğum günü, yıldönümü gibi durumlarda yapılan sürpriz organizasyonlar için tercih edilen profesyonel fotoğraf ve video çekimi, albümü, çiçek buketi, pasta, pankart açma, lazer ile havaya yazı gibi hizmetlerdir.

Nevşehir balon turu için erken rezervasyonlarda indirim uygulanmaktadır. Ayrıca vermiş olduğumuz fiyatlar ortalama rakamlar olup, mevsime göre değişiklik göstermektedir. Bayram tatilleri, sömestre tatili ve ilkbahar – yaz aylarında taleplerin yükselmesi ile fiyatlarda yükselebilmektedir. Uygun fiyatlı balon turu için erken rezervasyon yaptırmanız hem fiyat hem de doluluk açısından faydalı olacaktır.

Göreme balon turu rüzgar elverişli olduğu müddetçe her mevsim yapılabilmektedir. Nevşehir Kapadokya Bölgesi kışın karla kaplandığında ayrı bir güzelliğe bürünmektedir. Bu manzarayı gökyüzünden izlemek de oldukça keyiflidir. Ayrıca dilerseniz Kapadokya atv turu fiyatları hakkında da bilgi alabilirsiniz.

Summary
Nevşehir Balon Turu
Article Name
Nevşehir Balon Turu
Açıklama
Nevşehir balon turu Kapadokya bölgesinin en merkezi ve en meşhur yeri olan Göreme'de yapılmaktadır. Nevşehir, ülkemizin önemli turizm merkezlerinden biridir.
Yazar
Publisher Name
gezginkolik
Publisher Logo

Leave a Reply