+905324530363 info@kapadokyaturfiyatlari.com

Kapadokya Balon Turu Fiyatları

(3 Reviews)
Price
From6,500TL
Price
From6,500TL
Full Name*
Email Address*
Your Enquiry*
* I agree with Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step
Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

10877

Rezervasyon

Rezervasyonlarınız ve Sorularınız için arayabilirsiniz. Ekibimi sizlere 7/24 WhatsApp üzerinden destek verecektir.

+90 538 062 14 66

info@kapadokyaturfiyatlari.com

1 Saat
Göreme
Ücretsiz Transfer
Min Age : 6
Max People : 24

Kapadokya’ ya geldiğinizde olmazsa olmaz aktivitelerin başında Kapadokya balon turu gelmektedir. Sıcak hava balonu turları sabahları gün doğmadan başlamaktadır. Ücretsiz otelinizden transfer hizmetimiz bulunmaktadır. Transfer, kahvaltı uçuş ve otelinize geri bırakılmaktasınız. Balon turları sepetteki kişi sayısına ve aylara göre farklı fiyatlarda olmaktadır. Kapadokya’da balon turu fiyatları 2024 yılı içerisinde aylara göre değişmekle birikte kişi başı 100 ile 280 Euro arasında değişebilmektedir. Kapadokya balon turu fiyatları genellikle aylık olarak açıklanmaktadır, o nedenle bizimle iletişime geçerek fiyat bilgisi almanızı önemle tavsiye ederiz.

Daha detaylı bilgi almak için WhatsApp üzerinden +90 541 632 69 68 nolu telefon numarasından rezervasyon yapabilirsiniz.
Ya da bizleri +90 541 632 69 68 nolu numaradan arayabilirsiniz.

Sizde bu muhteşem doğa harikası ve Dünya Mirası Listesine girmiş peri bacalarının arasında balon turu yapmak istiyorsanız mutlaka bölgeye gelmeden yada uçacağınız günün bir kaç gün öncesinde rezervasyonlarınızı yaptırınız. Birden fazla vadi arasında ve 100 lerde peri bacasına yukarıdan bakacaksınız. Kuşbakışı Kapadokya’ yı izleyeceksiniz ve bir sürü fotoğraf, videolar çekebilirsiniz. Ortalama olarak 800 – 1100 metre arasında yükseliceksiniz. Uçuş süremiz ise ortalama 1 saat sürmektedir. Otel transferi ve kahvaltı hizmeti standart olarak balon uçuşlarında olmaktadır.

Kapadokya Balon Turu Fiyatları Hakkında

Dönemsel olarak fiyatlarda değişiklik olmaktadır. Sezon yoğunluğu ve turist sayısının fazla olmasıyla birlikte fiyatlar değişiklik göstermektedir. Özellikle yaz ayları balon fiyatları artmaktadır. Euro üzerinden balon satışları yapılmaktadır. Şu an günümüzde balon fiyatları 100-280 euro satılmaktadır. Fiyatlar sepet tiplerine göre de değişiklik göstermektedir. Örnek olarak az kişilik sepette uçmak isterseniz bunun fiyatı diğerlerine göre bira daha yüksek olacaktır. Eğer Kapadokya’ da balon turu yapacağınız kesin ise mutlaka önceden rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Rezervasyon yaptırmadığınız her an fiyatlarda değişiklik olabilir. Çünkü balon uçuşları dolmaya başladıkça fiyatlar artabilmektedir.

Balon Uçuşları Nerede Yapılmaktadır ?

Kapadokya Balon Turu Fiyatları
Kapadokya Balon Turu Fiyatları

Balon turlarımız önce siz siz misafirlerin alınmasıyla başlamaktadır. Otelinizden sizleri aldıktan sonra ilk önce kahvaltı yapılması için ofisimize gidiyoruz. Sonrasında balonlarımız ve ekiplerimiz balon uçuş hazırlıkları için Göreme‘ ye doğru yola çıkmış bulunmaktadır. Sizlerde servis araçlarımız ile bölgeye doğru yola çıkıyorsunuz. Balon uçuşları göreme Kızıl vadi içerisinde yapılmaktadır. Tüm balonların kalkış alanı burasıdır. Bölgeye geldiğinizde ister servislerimizde ister inip balonlarının hazırlanışı esnasında bekleyebilirsiniz. Kapadokya balon turu için fotoğraf çekmeye başlayabilirsiniz. Bu esnada diğer balonların hazırlanışını da izleyebilirsiniz. Kızıl vadi, Kızılçukur, Rose Vadisi balonların yoğun olarak bulundukları lokasyondur. Bu söylediğim lokasyonlar yan yana bulunmaktadır. Bir çok balonu buradan izleyebilirsiniz.

Kapadokya Balon Turuna Neler Dahildir?

Balon turları standart özelliklere sahiptir. Her misafirimiz için aynı hizmet söz konusudur. Balon turu yapmaya kadar verdiğinizde bilmelisiniz ki;

  • Otelinizden ücretsiz transfer
  • Sabah Kahvaltısı
  • Balon uçuşu sonrası alkolsüz şampanya ve meyve suyu ikramı
  • Tur sonrasında otelinize ulaşım

Ücretsiz olarak sizlere sağlanan Kapadokya balon turu hizmetleridir.

Kapadokya Sıcak Hava Balonu Uçuş Süresi

Uçuş süresi ortalama 50 dakika ile 1 saat 15 dakika arasında sürmektedir. Ortalama 1 saat diye düşünebilirsiniz. Fakat sizlerin otelinizden alınışınız ile tekrar otele bırakılışınız arasında daha uzun bir süre geçmektedir. Hem günün erken saatinde gün doğmadan alınacaksınız. Hem kahvaltı yapacaksınız. Sonrasında bölgeye gidip 1 saatlik bir uçuş programı olacak. Uçuş sonrasında ikram derken süreç toplamda uzun sürecektir. Yani sizin sabah otelinizden alınmanız ile tekrar otele geri bırakılmanız arasında toplamda 2,5 – 3 saatlik bir süre geçecektir.

Uçuş Turları Saat Kaçta Başlamaktadır?

Kapadokya Sıcak Hava Balonu
Kapadokya Sıcak Hava Balonu

Balon turları özellikle gün doğumundan hemen önce başlamaktadır. Yani dönemsel ve gün doğumu saatlerinin değişmesiyle birlikte sizlerinde otelden alınışınız değişmektedir. Sizleri konakladığınız bölgelere göre alış saatinizde değişmektedir. Genel olarak misafirlerimizin seçimi Göreme, Ürgüp, Avanos, Ortahisar ve Uçhisar olmaktadır. Fakat bazı durumlarda Mustafapaşa ve Nevşehir merkez gibi bölgelerde konaklayabiliyorlar. Kapadokya bölgesi içerisinde alış saatiniz daha geç olmaktadır. Fakat Mustafapaşa ve Nevşehir merkez gibi lokasyonlarda konaklıyorsanız alınış saatiniz daha erken saatlerdedir. Ortalama bir saat verecek olursak. Yaz aylarında 04:15 – 05:00 arasında alınmaktasınız. Bu saatler tabiki dönemsel olarak farklılık göstermektedir.

Balon uçuş turları sortiler halinde yapılmaktadır. Kapadokya balon turu 2 sorti den oluşmaktadır. Birinci sortide gün doğumuyla birlikte balonların çoğu kalkmaktadır. Gün doğmadan uçmaktadır bu balonlar. İkinci sorti dediğimiz gün doğduktan sonra uçuşa çıkmaktadırlar. Toplamda 160 -180 arası balon gökyüzüne çıkmaktadır. Sizler ilk sortide olursanız havada daha fazla balon göreceksiniz. İkinci sortide gökyüzündeki balon sayısı biraz daha azalmaktadır. Balona bineceğiniz zaman ilk sortimi yoksa ikinci sorti mi diye sorabilirsiniz. Kimi misafirlerimiz gün doğumu ile birlikte uçmak istediğinden bu konuda bilgi almanızda fayda vardır.

Rezervasyon Hakkında

Çok önemli bir konu olan rezervasyon, Kapadokya balon turu aktivitenizin sorunsuz geçmesi için öncelikle ilgilenmeniz gereken bir konudur. Çünkü son dakikaya kadar rezervasyon için beklerseniz hem fiyatların yükselmesi hemde boş yer bulamama ihtimaliniz artmış olur. Özellikle balon turu rezervasyonlarında dönem olarak yaz aylarında isek erken yapmanızı tavsiye ederiz. Balon uçuşları için ödeme peşin alınmaktadır. Yani uçmadan önce ödemenizi alıyoruz ve size uçuşunuza ait detayları içeren voucher, bilet veriyoruz. Size alış saati veriliyor ve lobinizden alınıyorsunuz. Eğer ki ödemenizi yaptıysanız ve rezervasyonunuz oluşturulduysa sabah balona binmez iseniz ödemeni yanmaktadır. Çünkü sizler için yer kapatıldığından başkasına satış yapılamamaktadır. Maalesef bu konuda ciddi ve düzenli davranmanız gerekmektedir.

Kaç Yaşından İtibaren Uçuş Yapılabilir ?

6 yaş ve üstü misafirlerimiz için uçuş yapılabilmektedir. 6 yaş altındaki çocuklarımız balona binememektedir. Fiyat açısından herhangi bir değişiklik yapılmamaktadır. Yetişkinler için belirlenen fiyat ne ise, çocuklar içinde aynı olmaktadır.

Uçuşların İptal Olma Durumu Nedir ?

Turlarımız bir gün öncesinde Sivil Havacılık aracılığı ile uçuşa uygun olup olmadığı bilgilendiriliyor. Rüzgar limitleri ve hava durumu sürekli kontrol edilmektedir. Eğer ki rüzgar limitlerinden dolayı uçuşlarda herhangi bir iptal olma durumu var ise o zaman ödemeniz sizlere geri yatırılmaktadır. Yada eğer ki Kapadokya bölgesinde konaklıyorsanız ve vaktiniz var ise uçuşlarınız bir sonraki güne aktarılır. Burada seçim size bırakılmıştır. Zaten sizlere 6 saat öncesine kadar mutlaka uçuşların iptal olup olmayacağı söylenmektedir.

Çok fazla gelen sorulardan biride uçuşun olup olmadığıdır. Uçuşlar yılın 12 ayı yapılmaktadır. Sadece belirtilen hava koşulları dışında uçuşların iptali söz konusu değildir. Hava durumu kontrol edilipte, uçuşa uygunluk verildiği sürece Kapadokya balon turu her zaman yapılmaktadır. 2024 yılı güncel fiyatları için mutlaka telefon ile bilgi almanızda fayda vardır. Özellikle hangi ay Kapadokya ‘da olacaksanız bunu söylemelisiniz. Balon fiyatları 2024 yılı için sizlere güncel fiyatlar vermekteyiz.

Özellikle bazı durumlarda özel istekleriniz olabiliyor. Genelde Kapadokya’ da Evlilik Teklifi yapmak için balon turları çok kullanılmaktadır. Bizimle irtibata geçerek bazı durumlarda sizin için hazırlıklar yapmaktayız. Yada bazı durumlarda özel uçuşlar için sepet kiralamak isteyebilirsiniz. Sepette sadece sizin olacağınız bir uçuş olacaktır bu. Yani 4-6 kişilik sepetlerde sadece sizler oluyorsunuz. Sizin dışınızda pilot yer almaktadır. Bu tarz özel uçuşlar için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Summary
product image
Author Rating
1star1star1star1star1star
Aggregate Rating
4 based on 24 votes
Brand Name
KapadokyaBalonTuru
Product Name
balon turu
Fiyat
TRY 6500
Product Availability
Available in Stock

Turun Başlangıç Lokasyonu

Kızılvadi – Balon Kalkış Alanı (Google Map)

Tur Süresi

1 saat Balon Uçuş Turu
3 Saat Toplam Tur Süresi

Fiyata Dahil Olanlar

  • Ücretsiz Otel Transferi
  • Kahvaltı İkramı
  • Maske
  • Tur sonunda alkolsüz şampanya
  • Uçuş Sertifikası
Neredeyiz?
Photos
3 Reviews
Sort By:RatingDate

Burak

Solo Traveller

Başnından sonuna bizimle ilgilenen arkadaşlara çok teşekkür ederiz.

Aralık 27, 2023

Dilara S.

Group Traveller

Arkadaşlarımız ile hafta sonu etkinliği için gelmiştik. Oldukça keyifli bir turdu. Teşekkür ederiz.

Kasım 16, 2023

Meltem T.

Solo Traveller

Elinize sağlık balon deneyimi çok güzeldi. teşekkür ederiz.

Temmuz 7, 2023
10 travellers are considering this tour right now!