1.820.3345.33 Contact@TravelTourWP.com

Kapadokya Kırmızı Tur Fiyatları

0
Price
From1,200TL
Price
From1,200TL
Full Name*
Email Address*
Your Enquiry*
* I agree with Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step
Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

5805

Rezervasyon

Rezervasyonlarınız ve Sorularınız için arayabilirsiniz. Ekibimi sizlere 7/24 WhatsApp üzerinden destek verecektir.

+90 538 062 14 66

info@kapadokyaturfiyatlari.com

6 Saat - 8 Saat
Kapadokya
Ücretsiz Transfer
Min Age : 6
Max People : 16

Kapadokya kırmızı tur bölgedeki yapacağınız 2 farklı turdan biridir. Yeşil tur ve Kırmızı tur Kapadokya’ da yapacağınız turlar arasındadır. Kırmızı turu açıklamak gerekirse; Kapadokya bölge içi turu diyebiliriz. Yeşil tur ise Kapadokya dışı diye adlandırabiliriz. Kapadokya kırmızı tur için sabah 09:00 – 09:30 arası otelinizden alınırsınız. Akşam 16:30 – 17:00 gibi tekrar otelinize geri bırakılırsınız. Bu turumuzda Ürgüp, Göreme, Göreme, Uçhisar ve Avanos bölgelerinde olursunuz. Kiliseler, Tarihi yapılar, Çömlekçiler, Şarap mahsenleri gibi lokasyonlar olursunuz. Turumuzun fiyatı kişi başı 1.200 tl dir. Kapadokya kırmızı tur için otel alışlarımız bulunmaktadır. Otel durumunuza göre sizleri alış saatlerimiz farklılık göstermektedir. 6 yaş ve altı çocuklarımız için kırmızı turumuz ücretsizdir.

Soru ve rezervasyonlarınız için WhatsApp üzerinden +90 538 062 14 66 nolu telefon numarasından rezervasyon yapabilirsiniz.
Yada bizlere +90 538 062 14 66 nolu numaradan ulaşabilirsiniz.

Kapadokya Kırmızı Tur Hakkında Detaylı Bilgiler

Kırmızı tur bölgedeki en fazla talep gören turların başında gelir. Gün boyu sürecek olan bu turumuz için rezervasyon yaptırdığınızda sizlere alış saati vermekteyiz. Bu saat sabah 09:00 ile 09:30 arasında olmaktadır. Sizleri otelinizden gelip almaktayız. Otelinizin uzaklığına göre alış saatimiz değişmektedir. Ortalaması üstte bildirdiğimiz gibidir. Otelinizden alındıktan sonra gezilecek yerler rotamıza başlamış oluyoruz. Bu gezimiz sırasında size profesyonel rehberimiz eşlik edecektir. Turlarımız turizm belgesine sahip rehberlerimizin katılımı ile gerçekleşmektedir. Size gezilecek yerler esnasında kendisi bölgenin ve tarihi yapıların hakkında bilgi verecektir. Kapadokya kırmızı tur fiyatları konusunda turumuza öğle yemeği dahildir. Bunun dışında aynı zamanda turlarımız sırasında müze girişleride bize aittir. Müze girişi için ödemelerinizi biz karşılamaktayız.

Göreme Açık Hava Müzesi
Göreme Açık Hava Müzesi

Kırmızı tur Kapadokya bölgesinde Red Tour olarak geçmektedir. Turistler arasında Red Tour olarak bilinmektedir. Tamamen Kapadokya içinde yapılan bir tur güzergahıdır. Eğer aracınız yok ise bölgeye araçsız geldiyseniz size tavsiye ettiğimiz turlardandır. Çünkü Kapadokya içerisinde gezerken bu rotada olan lokasyonlara gitmek için taksi tutmanız gerekebilir. Taksi maliyeti size turumuzdan daha pahalıya gelecektir. Aynı zamanda turumuzda bulunan profesyonel rehber Kapadokya’ yı tam anlamıyla anlamanıza ve öğrenmenize yardımcı olacaktır. Kırmızı turumuzun en büyük avantajı Kapadokya’ nın en popüler olan yerlerini geziyor olmanızdır.

Kırmızı Tur Güzergahımızda Bulunan Gezilecek Yerler

Lokasyonlarımızı yazarak açıklamak gerekirse; gidilecek tarihi yerlerden birisi Devrent Vadisidir. Devrent Vadisi arama motoruna Kapadokya yazdığınızda mutlaka karşınıza çıkacak olan bir görselinde bulunduğu yerdir. Deve ye benzeyen bir kayanın bulunduğu Devrent Vadisi turistlerin en fazla uğradığı lokasyonlardandır. Bu lokasyona geldiğinizde araçlarımız mola verecek ve bölgeyi gezmenizi hemde fotoğraf çekmeniz için yeterli süre bırakmaktadır.

Kapadokya Devrent Vadisi
Kapadokya Devrent Vadisi

Kapadokya Kırmızı Tur Gezilecek Yerler – Uçhisar Kalesi

Gene turistler tarafından fazlasıyla ziyaret edilen lokasyonlardan biridir. Uçhisar bölgesinin en tepe noktasıdır. Tepeye çıktığınız zaman çok güzel bir manzara sizi bekliyor olacaktır. Vadileri ve peri bacalarını bu noktadan görebilirsiniz. Kapadokya kırmızı tur günlük gezi rotamız çoğu zaman Uçhisar lokasyonundan başlayabilmektedir. Uçhisar Kalesi için çok farklı bir söylem bulunmaktadır. Dünyada bulunan ilk doğal oluşumdan oluşmuş gökdelen olarak söylenir.

Göreme Açık Hava Müzesi

Göreme Açık Hava Müzesi - Kapadokya Kırmızı Tur Müzelerinden
Göreme Açık Hava Müzesi – Kapadokya Kırmızı Tur Müzelerinden

Türkiye’ deki en çok ziyaret edilen ören yerleri arasında kendisi 3. sırada yer almaktadır. Bu sebeple ne kadar önemli bir müze olduğunu sizlerde düşünebilirsiniz. Diğer bir uğrak noktalarından birisi Göreme Açık Hava müzesidir. Göreme açık hava müzesi en fazla zaman geçirdiğimiz lokasyonlardandır. Aynı zamanda Türkiye’ nin de en fazla ziyaret edilen müzelerindendir. Göreme açık hava müzesinde rehberimiz ile birlikte kiliseler, şapeller, oturma alanları ve yemekhaneler bulunmaktadır. Manastır eğitiminin ilk olarak başlanıldığı yer olarak kabul edilir. Daha sonrasında bu bölgeden Soğanlı, Ihlara, Aksaray lokasyonlarına ışık tuttuğu olarak bilinir. Kapadokya kırmızı tur için müze kartı olan misafirlerimize indirim yapılmaktadır.

Paşabağ – Rahipler Vadisi

Paşabağ Ören Yeri
Paşabağ Ören Yeri

Peri bacalarının en yoğun olduğu bölgelerden biridir. Paşabağ yeni düzenlenmesi ile birlikte farklı bir yapıya bürünmüş şekildedir. Önceden içerisinden araçlar ile geçerken şimdi yok kapatılmış durumda ve daha düzenli bir gezinme planı yapılmaktadır. Önceden ücretsiz olan Paşabağ artık ücretli olarak hizmet vermektedir. Burada yeni yapılar keşfedeceğinizden emin olabilirsiniz. Bu ören yerinin dışında Kapadokya Kırmızı Tur rotamızda başka lokasyonlarda bulunmaktadır. Bunlardan bir taneside çömlek atölyeleridir.

Çömlek Yapımı ve Seramik Müzesi

Kapadokya Kırmızı Tur Çömlek Yapımı
Kapadokya Kırmızı Tur Çömlek Yapımı

Kapadokya’ daki tur rotamızda çömlek yapımı ve seramik geziside bulunmaktadır. Tarihi mağaraların içerisinde oluşturulmuş geziniz için rehberimiz gene sizlere eşlik edecektir. Daha önceden yapılmış seramiklerden alabileceğiniz gibi sizlerden çamur alıp diğer odalarda yapımı izleyebilir yada deneyimleyebilirsiniz. Kapadokya kırmızı tur rotamızda önemli noktalardan birisi Avanos çömlek atölyeleridir. Hem birçok çömlek modellerini görebilirsiniz, hem de bu atölyelerde çömlek yapımını deneyimleyebilirsiniz. Burada rehberlerimiz size anlatacak ve aynı zamanda size özel zaman verecektir. Bu zamanda bir şeyler alabilir yada çömlek yapabilirsiniz. Çömlek yaparken çamur ustalarımız size yardım edeceklerdir. Eğer isterseniz bu yaptığınız çömlekleri fırınlamaya verip evinize kargolatabilirsiniz. Kapadokya red tour için olmazsa olmaz gezilecek yerlerdendir.

Turumuzda bulunan diğer bir lokasyon Aşk Vadisi’ dir. Aşk vadisi red tour rotalarından biridir. Yazdıklarımızın dışında başka lokasyonlarda bulunmaktadır. Kapadokya kırmızı tur lokasyonunda gezilecek yerleri tek tek aşağıda madde olarak sıralayabiliriz.

 • Uçhisar Kale Altı
 • Göreme Açık Hava Müzesi
 • Aşk Vadisi
 • Çavuşin Köyü Harabeleri (şuanda kırmızı tur programımızda yoktur)
 • Öğle yemeği
 • Ürgüp Peri Bacaları (Üç Güzeller)
 • Devrent Vadisi (Hayal Vadisi)
 • Şarap Deneyimi (şuanda yapılmamaktadır)
 • Avanos Çanak, Çömlek Atölyesi
 • Paşabağ Peri Bacaları

Listemiz yukarıdaki gibidir. Bu lokasyonlarımızın dışında rehberimizin uygun gördüğü daha farklı lokasyonlarda görebilirsiniz. Tur güzergahında değişiklik yapılabilir. Bunun için rezervasyon yapabilirsiniz.

Tur Araçları Hakkında

Tur araçlarımız 18 kişilik olmaktadır. 18 kişilik araçlarımızda rehberimiz ve kaptanımız ile birlikte bölgede tura çıkmaktasınız. Filomuz Tursab belgesine sahip araçlardan oluşmaktadır. Konforunuz ve rahatınız için her şey düşünülmüştür. Araçlarımız ile otellerinizden alınacak ve otelinize bırakılacaksınız. Sizinle birlikte araçlarımızda başka turistlerde olacaktır. Bölgedeki başka turlarımıza göz atabilirsiniz. Kapadokya atv turu hakkında bilgi almak ve detayları incelemek için sayfamıza göz atabilirsiniz.

Kapadokya bölgesindeki günlük turumuzda en geç bir gün öncesine kadar rezervasyon yapabilirsiniz. Fakat yaz aylarında özellikle yerli ve yabancı turistlerin bölgede olduğu dönemde gelecekseniz erken rezervasyon önemlidir. Yaz aylarında oldukça yoğun olan bölgemiz için hangi dildeki kırmızı tura katılmak istediğinizi söylemelisiniz. Eğer kalabalık gruplar halinde kapadokya bölgesine gelecekseniz sizler için özel araç çıkartabiliriz. Sadece size özel mercedes vito yada mercedes sprinter araçlar ile rehber eşliğinde tur yapabilirsiniz. Özel turlarımızda gidilecek lokasyonlar konusunda esnek olabiliriz. Yada size özel tur programıda çıkartabiliriz.

Summary
product image
Author Rating
1star1star1star1star1star
Aggregate Rating
5 based on 2 votes
Brand Name
Kapadokya Günlük Tur
Product Name
Kapadokya Kırmızı Tur
Price
TL 1200
Product Availability
Available in Stock

Turun Başlangıç Lokasyonu

Alış Otellerinizden Olacaktır

Tur Süresi

8 saat

Fiyata Dahil Olanlar

 • Ücretsiz Otel Transferi
 • Maske
 • Profesyonel Tur Rehberi
 • Öğle Yemeği
 • Müze Girişleri
Neredeyiz?
Photos
10 travellers are considering this tour right now!