1.820.3345.33 Contact@TravelTourWP.com
ıhlara vadisi turu

Ihlara vadisi turu tam gün sürmektedir. Derinkuyu Yer altı şehri, Ihlara vadisi, Uçhisar kalesi, Belisırma köyü, Güvercinlik vadisi gibi yerleri içermektedir. Tur başlangıç saati sabah 09:30 civarında olup tur bitiş saati de akşamüstü saat 16:30 olmaktadır. Ihlara vadisi turu fiyatları içerisinde müze ve ören yerleri giriş ücretleri ile öğle yemeği dahildir. Turlarımız 17 kişilik gruplar halinde rehber eşliğinde düzenlenmektedir. Tur fiyatı kişi başı 1.400 TL dir. Ihlara Vadisi turlarımız özellikle Yeşil Tur olarak adlandırılmaktadır. Kapadokya bölgesinde bulunan 2 turdan bir tanesidir. Ihlara için Kapadokya bölgesi dışına çıkılmaktadır. Aksaray’ a kadar gidilmektedir. Turumuzda öğle yemeği, müze girişleri, rehberlik hizmeti ve otelinizden transfer hizmeti dahildir.

Ihlara vadisi turu ve fiyatları hakkında bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için bize Whatsapp üzerinden yazabilirsiniz. Whatsapp rezervasyon numaramız: +90 541 632 69 68

Ayrıca dilerseniz Ihlara turu için bizi arayabilirsiniz. Rezervasyon hattımız: +90 541 632 69 68

Kapadokya yeşil tur için sizleri otelinizden ortalama 09:40 – 10:00 arasında almaktayız. Yeşil turumuzda kapadokya dışı lokasyonları görmeye ilerleyeceğiz. Kapadokya sahip olduğu doğal ve beşeri güzellikleriyle her yıl insanları ağırlamaya devam ediyor. Yerli ve yabancı birçok ziyaretçinin tatil planlarını süsleyen Kapadokya bölgesinde birbirinden farklı aktiviteler yapmak mümkün. Doğa, etkinlik çeşitleri açısından misafirlerine oldukça cömert davranıyor. Kapadokya At turları, jeep safari turları, balon turları, atv turlar ve daha fazlası Kapadokya tatilinde sizleri bekliyor.

Kapadokya tatilini ajandanıza eklediyseniz görmeden gidemeyeceğiniz doğa harikası bir yer olan Ihlara Vadisi sizleri bekliyor. Şırıl şırıl akan derenin eşliğinde Ihlara Vadisi turu size unutamayacağınız bir deneyim yaşatacak.

Ihlara vadisi Aksaray’ a bağlıdır ve en önemli özelliği devasa bir kanyon vadi olmasıdır. 18 km’lik bir uzunluğa sahip olan Ihlara Vadisi dünyanın en uzun kanyonlarından birisidir. Ihlara vadisi geçmişte birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Vadinin içindeki kiliseler, barınaklar ve manastırlar günümüze kadar gelmeyi başarmıştır.

Ihlara vadisi turu ile gizemli ama bir o kadar da dingin bir yolculuk sizleri bekliyor. Bu tur için mutlaka rahat ayakkabılar tercih etmelisiniz. Beli bir noktaya kadar araçlarla gelinen yolculuğun geri kalanı yürüyerek devam ediyor. Öyle ki Ihlara Vadisine inmek için 350 basamak merdiven ineceksiniz. Ama bu sizi korkutmasın… Aksine hiçbir aceleniz olmadan kuş sesleri ve şırıl şırıl akan Melendiz Nehrinin eşliğinde kendinizi doğanın kucağına doğru bırakıyormuş gibi hissedeceksiniz. Merdivenleri indikçe göreceğiniz manzaralar, devasa kayalar, doğal oyma güvercin evleri ve eski medeniyetlerin kalıntıları ile Ihlara Vadisi turu sizlere harika bir yolculuk deneyimi yaşatacak.

Ihlara Vadisi Turu Güzergahı

Yaklaşık 4 km’lik bir yürüyüş ile Ihlara Vadisi gezilir ve Belisırma Köyü’ne ulaşılır. Burada ufak bir yemek molası verilir ve adından tur devam eder. Selime Manastırı ve birkaç tane daha eskiden kalan kilseler ziyaret edilerek Güvercinlik Vadisi ‘ne ulaşılır. Buranın en önemli özeliği de doğal oyuklardaki güvercin yuvalarıdır.

Ihlara Vadisi Turu Hakkında

Kapadokya her ne kadar peri bacalarıyla biliniyor olsa da buraya gelen yerli ve yabancı ziyaretçiler bu tura katılmadan gitmiyor. Peri bacalarının egzotik vadilerinde aksiyon ve macera dolu etkinlikleri yaşayanlar, Ihlara Vadisi turu ile harika bir doğa eşliğinde dinlenmenin keyfine varıyorlar. Ihlara Vadisi turu yaklaşık olarak 8 saat sürmektedir.

Sabah 09:00 saatlerinde firmamızın araçları sizleri otelinizden alır ve bu müthiş doğa yolculuğu başlamış olur. Gezi tamamlandıktan sonra da transfer araçlarımızla tekrar otellerinize bırakılırsınız.

Tur araçlarımız genelde 17 kişiliktir. Bunun yanı sıra Ihlara Vadisi turunda sizlere eşlik edecek bir de rehberimiz bulunur. Böylece doğanın bir köşesinde adeta saklanmış olan vadiyi gezerken tarihi kalıntıların hikâyesini keyifle dinleyerek bilgi sahibi olacaksınız. Ayrıca bol bol fotoğraf çekme imkânınız da olacak. Ihlara Vadisi tutu tatiline tek kişi olarak veya aileniz ile de katılabilirsiniz. Fiyatlandırma kişi başı yapılmaktadır.Ihlara vadisi turunda 350 basamak merdiveni inip vadiye ulaşırsınız. Göreceğiniz olağanüstü manzara, vadini ortasından usul usul akan Melendiz Nehrinin sesi, kuş ve börtü böcek sesleri ile sanki cennete açıla bir kapıyı aralamış gibi olacaksınız. Yolculuğun devamında Belisırma Köyüne ulaşırsınız burada Melendiz Nehrinin suları içinde kurulu çardaklar bulunur. Gelmişken burada yemek ve çay keyfi yaparak güzelce yorgununuzu atarsınız. Ardından Ihlara Vadisi turunun tarihsel kısmı başlar. Sırada Batkın, Direkli, Bahattin Samanlığı, Bezirhane, Ağaçaltı Kilisesi, Yılanlı Kilise Kırkdamaltı ve Karagedik Kiliseleri ve Selime Manastırı ziyaret edilir. Bu yapıların hikâyelerini rehberlerimiz sizler için anlatır. Taşların arasında gizli bu yaşanmışlıklar ve o dönem hakkındaki izler Ihlara Vasisindeki kayalıklarda ziyaretçilerini beklemektedir.

ıhlara vadisi turu
ıhlara vadisi turu

Ihlara Vadisi turu Güvercinlik Vadisi ile sona erer. Buranın özelliği güvercinlerin taşları oyarak yaptıkları güvercin evlerinin olmasıdır. Bu doğal oyma güvercin evleri Hititlerden gümümüze kadar gelmiştir.

Ihlara Vadisi Tur Rezervasyon Bilgileri

Kapadokya’da birçok firma tur ve etkinlik düzenler. Firmadan firmaya tur detayları ve fiyatları değişiklik gösterecektir. Ihlara Vadisi tur fiyatları 1.400 TL‘dır. Dönemsel olarak fiyatlarda değişiklikler olabilir. Avantajlı fiyatlar için sezon sonunda veya erken rezervasyon yaptırmalısınız.

bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için bize Whatsapp üzerinden yazabilirsiniz. Whatsapp rezervasyon numaramız: +90 541 632 69 68

Ihlara turu için bizi arayabilirsiniz. Rezervasyon hattımız: +90 541 632 69 68

Ayrıca dilerseniz Kapadokya kırmızı tur fiyatları hakkında da bilgi alabilirsiniz.