+905324530363 info@kapadokyaturfiyatlari.com
Kapadokya atv turu rotası

Kapadokya Bölgesi’ nde birden atv turları için çok fazla rota bulunmamaktadır. İki farklı Kapadokya Atv Turu rotası bulunmaktadır. Bir tanesi En popüler olanı Göreme atv turu rotasıdır. Diğeri ise yeni oluşturulmuş olan, Ortahisar atv turu rotasıdır. İki rotanında birbirine olan uzaklığı 7-10 km arasında olup 5-10 dakikalık mesafelerdedir. Nevşehir’ de bulunan iki atv rotasıda sizlerin eğleneceği ve keyif alacağı şekilde oluşturulmuştur. Atv safari turları 1 ve 2 saat olarak yapılmaktadır. Günün her saati bu aktiviteyi yapabilir ve otellerinizden ücretsiz transfer hizmetimiz bulunmaktadır.

Kapadokya Atv Turu Rotası – Göreme Lokasyonu

En popüler olan tur rotası Göreme’ den bilgi verelim sizlere. Göreme lokasyon olarak Kapadokya’ nın tam merkezi konumundadır. Göreme de konaklama sizin için birçok yeri rahat ve hızlıca gezme fırsatı sunmaktadır. Göreme atv turu için ücretsiz transfer hizmeti sunulmaktadır. Atv tur rotası aşağıdaki lokasyonları kapsamaktadır.

 • Güllüdere Vadisi
 • Kılıçlar Vadisi
 • Çavuşin Kasabası
 • Aşk Vadisi
 • Kızılçukur Vadisi

Lokasyonlarını kapsamaktadır. Hem popülerliği hemde hem de neredeyse bütün atv turu firmaları bu rota üzerinde tur yapmaktadır. Kapadokya’ daki atv turu rotaları gün boyunca tur hizmeti vermektedir. Bu turlara isterseniz 1 saat isterseniz 2 saat yada 4 saat ve daha farklı seçenekler ile katılabilirsiniz. Tur rotaları sizlerin gezebileceği ve yeterli süre olması için 2 saat olarak düşünülmüştür. 2 saatlik tur rotaları tam tadında ve yeterli bir sürede yapılmaktadır. Eğer grup halinde geliyorsanız özel fiyat ve özel tur seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

Kapadokya atv turu rotaları
Kapadokya atv turu rotaları

İkinci Atv Turu Rotası – Ortahisar Atv Turu

Son 2 yıldır yapılmakta olan ve hızlıca popüler olma yolunda ilerleyen bir tur rotasıdır. Göreme tur rotasına göre çok fazla farklılıkları bulunmaktadır. Kapadokya atv turu rotası konusunun en önemli bölümünü Ortahisar atv turu konusuna ayırabiliriz. Ortahisar Kasabası Ürgüp ile Göreme’ nin arasında kalmaktadır. Göremenin üst lokasyonundadır. Kapadokya’ nın ilk yerleşim bölgelerinden biridir. Bu lokasyonda bir de kale bulunmaktadır. Ortahisar Kalesi siz turdayken görünmekte ve fotoğraflarınıza farklı bir hava katmaktadır. Ortahisar atv turunun en önemli avantajlarından birisi hiç görülmemiş bir lokasyonu görmüş olacaksınız. Normalde araçların bile geçemediği alanlarda vadilerin içerisinde sizler atv ler ile geziyor olacaksınız. Bu sebeple Kapadokya seyahatinize yeni bir lokasyon eklemiş ve görmüş olacaksınız.

Ortahisar Atv turunda gezeceğiniz lokasyonlar;

 • Balkan Vadisi
 • Balkan Kilisesi
 • Ortahisar Kasabası
 • Kapadokya ilk yerleşim bölgesi
 • Ortahisar Panorama
 • Güvercinlik Vadisi

gezeceğiniz lokasyonlar yukarıdaki gibidir. Ortahisar rotamız daha butik bir turdur. Göreme atv turu rotasında özellikle yaz aylarında 300 adet atv bölgede olmaktadır. Ama Ortahisar atv turu için bu durum bu şekilde değildir. En fazla 20-25 atv ile tur yapmaktasınız. Az sayıda tura çıkacağınızdan size özel bir tur gibi düşünebilirsiniz. Ortahisar rotasında tura katıldığınızda ücretsiz transfer hizmetimiz bulunmaktadır. Ortahisar atv turu rotasında yapacağınız tüm turlar sabah 09:00 – 10:00 gibi başlamaktadır. Günün erken saatinde başlayan turlar gün batımına kadar devam etmektedir. Ortalama tur bitiş saatimiz yaz ve kış aylarında gün batımından 15-20 dakika sonra bitmektedir.

Kapadokya atv turu için en popüler saat sunset dediğimiz gün batımı turlarıdır. Gün batımı turları yaz ve kış aylarında farklı saatlerde başlamaktadır. Kış aylarında 15:30 gibi başlarken yaz aylarında 18:30 gibi başlamaktadır. Kapadokya atv turu misafirlerimizin tercih ettiği saat sunset tur saatleridir. Gün batımı turlarımız 2 saat sürmektedir. Diğer aktivitelerimiz için sayfamızdan bakabilirsiniz. Kapadokya Jeep Safari turu için tıklayabilirsiniz. Günün her saati rezervasyon için bize ulaşabilir. 3 dakikada atv turu rezervasyonlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Ortahisar lokasyonu Ürgüp’ e bağlıdır. Ürgüp atv turu diye aradığınızda Ortahisar’ daki atv lokasyonunu gömüş olacaksınız.

Kapadokya atv turu rotalarında mola yerlerimiz vardır. Bu lokasyonlarda hem dinleneceksiniz hem de fotoğraflar çekilebilirsiniz. Rehberler eşliğinde yapılan turlar belirli hız limitleri dahilinde yapılmaktadır. Kapadokya bölgesi engebeli vadilerden oluştuğundan belirli kurallar çerçevesinde ilerlemek gerekebilir.

Atv Turu Yapmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Aşağıdaki videoda Göreme Lokasyonunda atv turu yapılırken dikkat edilmesi gerekenler anlatılmaktadır. Ayrıca gidilecek lokasyonlarda anlatılmaktadır.

Leave a Reply