+905324530363 info@kapadokyaturfiyatlari.com
kapadokya jeep safari turu

Kapadokya jeep safari turu Türkiye’den ve dünyanın diğer birçok yerinden Kapadokya bölgesine gelen macera tutkunları ve doğa severler için ilk akla gelen aktivitelerden birisidir. Her yaştan misafire hitap etmekte ve katılımcılar için oldukça eğlenceli geçmektedir. Özellikle Kapadokya balon turu ile birlikte gün batımında da çok keyifli bir aktivite olarak karşımıza çıkmaktadır. Kapadokya jeep safari turu fiyatları jeep başına 2 saati 1500 TL dir. Jeep araçlarımız 4 kişiliktir. Jeeplerimiz size özel olarak tur yapmaktadır. Her mevsim jeep turlarımıza katılabilirsiniz. Sizleri Kapadokya bölgesi için otelinizden almakta ve tur sonunda tekrardan sizleri otelinize bırakmaktayız.

Jeep safari turu rezervasyonlarınızı bizi arayarak kolayca yaptırabilirsiniz. Telefon numaramız: +90 541 632 69 68

Kapadokya jeep safari turu fiyatları hakkında daha detaylı bilgi almak ve tur rezervasyonu yaptırmak için bize +90 541 632 69 68 numaralı Whatsapp hattımız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Anadolu’nun ortasındaki Nevşehir ili ve çevresinde bulunan Kapadokya bölgesi günümüzde yaklaşık 250 kilometrekarelik bir alanı kapsamaktadır ve bu büyüklükteki bir bölgenin detaylı olarak keşfedilebilmesi için jeep safarileri oldukça kullanışlı olduğundan, sıklıkla tercih edilmektedir. Bir çok doğa harikası manzarayı ve tarihi yapıyı barındıran bu harikulade bölge, balon turu ile gökyüzüne yükselerek kuşbakışı olarak görülebilmekte, at turu ile seçilen belli alanları nostaljik bir havada keşfedilebilmekte ve jeep safari turu ile çok daha geniş bir alanı çok daha kısa bir sürede adrenalin dolu bir ortamda gezilip görülebilmektedir. Bu tura aileler, çiftler ve arkadaş grupları ile katılınabildiği gibi tek olarak gelen ziyaretçiler için de araç kiralanarak jip turu yapılması mümkün olmaktadır.

kapadokya jeep safari turu
kapadokya jeep safari turu

Kapadokya Jeep Safari Turu Gezilecek Yerler

Bu geniş coğrafyada gezilip görülmeyi ve keşfedilmeyi bekleyen birçok yer mevcuttur. Hayal Vadisi, Güvercinlik Vadisi, Göreme Göreçeli Vadisi, İbrahimpaşa Köyü, Hospital Manastırı, Aşk Vadisi, Güllü Dere Vadisi, Kızılırmak Sallanan Köprü, Paşabağları, Ortahisar, Pancarlık Vadisi ve Gemil Dağı gibi birçok turistik bölge Kapadokya jeep safari turu ile ziyaretçilerini beklemektedir. Eskiden yaya olarak, at ile veya eşeklerle toprak yollardan ulaşım sağlanan bu yerler, günümüzde asfalt yollarla da birbirine bağlanmıştır. Böylece bazı yerlerde ulaşım çok daha hızlı gerçekleştirilebilmekte ve turistlerin ilgisini çekebilecek bölgelere daha fazla zaman ayrılabilmektedir. Gezilen, ziyaret edilen yerler seçilen turların tipine ve başlangıç yerine göre değişiklik gösterebilmektedir. Örneğin bazı turlar Güllü Dere Vadisinde sonlanmaktadır. Safari için kullanılan araçlar en fazla 4-5 kişiliktir ve gruptakilerin durumuna, fotoğraf çekim sürelerine göre rehberler gerekli gördüğü durumlarda tur güzergahında ufak değişiklikler yapabilmektedir.

Kapadokya jeep safari turu için önemli olan belirlenen sürede mümkün oldukça fazla yeri eğlenerek gezip, görebilmek, adrenalin dolu bir macera yaşayabilmek, doğa harikası bu yerlerde bolca fotoğraf çekebilmek ve yepyeni anılarla yöreden ayrılabilmektir. Bu heyecan dolu aktivite için katılımcılar otellerden sabah saatlerinde alınmaktadır ve seçilen programa göre tur 3 ile 5 saat civarında sürmektedir. Her mola yerinde yaklaşık 10-15 dakika durularak fotoğraf ve video çekimi yapılmakta ve bölge incelenebilmektedir. Öğle yemeği için genelde sucuk ekmek servisi yapılmakta ve tur sonlarında da şampanya ya da şarap ikramı olmaktadır. Eğer Kapadokya jeep safari turu ile ayrıca Kaymaklı ve Derinkuyu yeraltı şehirleri de gezilmek istenirse, önceden haber vermek kaydıyla, tur rotası buna göre uzatılabilmekte ve ekstra bir ücret karşılığı buna benzer daha uzun süreli ve daha kapsamlı özel turlar da organize edilebilmektedir.

Jeep Safari Turu Dikkat Edilmesi Gerekenler

Jeep safari turu düzenli bakımları yapılan 4×4 araçlarla doğada gerçekleşeceği için mevsimine göre kıyafet seçimine dikkat etmek gerekmektedir. Yazın sıcak ve kurak bir iklime sahip Kapadokyada buna uygun ince giysilerin giyilmesi, güneş gözlüğü, şapka, güneş kremi gibi koruyucu önlemlerin alınması jeep safari turu için tavsiye edilmektedir. Ayrıca offroad yani asfalt yol dışında toprak arazide yapılan turlarda, fular, maske veya boyunluk gibi bir önlem de toza karşı ziyaretçileri koruyacaktır. Soğuk kış mevsimi için misafirlerin tüm gün rahat edebileceği fakat soğuktan ve rüzgardan da koruyan kıyafetler tercih edilmelidir. Kapadokya jeep safari turu lokasyon olarak ortahisar bölgesinden başlamaktadır. Kaşkol, bere, içlik ve eldiven gibi kişisel koruyucu giysiler tur boyunca oldukça faydalı olabilmektedir.

Özellikle fotoğraf ve video çekimi için sık sık mola verilerek farklı yerlerde araçlardan inildiği ve rüzgar, kar, yağmur gibi hava koşulları göz ardı edilmemelidir. Turda bulunan araçlar uzman rehber sürücüler tarafından kullanılmaktadır ve jeep safari turu dahilinde genelde İngilizce ve Çince rehberlik yapılmaktadır. Eğer gruptakilerin bunların dışında, farklı dillerde rehber ihtiyacı olacaksa, önceden haber verilmek kaydıyla, bu imkan da sunulmaktadır. Jip turu için misafirler otellerinden alınıp, tur sonunda yine otellerine bırakılmaktadır ve böylece ayrıca transfer ayarlamak durumunda kalınmamaktadır. Jeep turlarımız için Kapadokya bölgesinde rehber ihtiyacı duyabilirsiniz. Farklı dillerdeki profesyonel rehberlerimiz için bize öncesinde sorabilirsiniz. Yaz aylarında oluşan yoğunluk sebebi ile Kapadokya jeep turlarımıza rehberlik ihtiyacınızı önceden bildirebilirsiniz.

Kapadokya Jeep Safari Turu Rezervasyonu

Jeep safari turu rezervasyonlarınızı bizi arayarak kolayca yaptırabilirsiniz. Telefon numaramız: +90 541 632 69 68 Jeep safari turu rezervasyonlarınız için WhatsApp yada arayarak bizlere ulaşabilirsiniz. Sizleri tur için otelinizden almaktayız. Gene jeep turu sonrasında tekrardan otelinize geri bırakmaktayız.

Kapadokya jeep safari turu fiyatları hakkında daha detaylı bilgi almak ve tur rezervasyonu yaptırmak için bize +90 541 632 69 68 numaralı Whatsapp hattımız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Ayrıca düzenlemiş olduğumuz diğer günlük turlar arasında oldukça ilgi gören Kapadokya balon turu hakkında da bilgi alabilirsiniz.