+905324530363 info@kapadokyaturfiyatlari.com
afyon balon turu fiyatları

Afyon balon turu nerede yapılır, uçuş saatleri nedir, sepetler kaç kişiliktir, Afyon balon turu fiyatları içerisine neler dahildir gibi sorulara cevap vermeden önde dilerseniz kısaca Afyon ilimiz hakkında sizlere bilgi verelim ve Afyon bölgesinde balon turu sırasında havadan görebileceğiniz yerler hakkında sizleri bilgilendirelim. Afyon balon uçuşları için önceden fiyat almayı unutmayınız. Sezona göre farklı fiyat modelleri bulunmaktadır.

Afyon balon turu fiyatları 2023 hakkında bilgi almak ve balon turu rezervasyonu yaptırmak için bize +90 541 632 69 68 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca dilerseniz rezervasyonlarınızı Whatsapp üzerinden de bize +90 541 632 69 68 numaralı rezervasyon numaramıza yazarak kolayca yaptırabilirsiniz.

Tarihte ilk kez Hitit, Frig ve Roma İmparatorluğu medeniyetlerine ev sahipliği yapmış olan Afyon, Süleyman Şah’ın fethiyle birlikte Türk topraklarına kazandırılmıştır. Hikayelerdeki anlatımlara göre, eski adı ‘‘Akroenos’’ olan Afyon’u Selçuklular uzun süren bir kuşatma sonucunda ele geçirebilmiş. Sonrasında ‘‘kuşatma’’ anlamına gelen ‘‘hisar’’ kelimesini ve bunun zorluklarla kazanıldığını anlatan “karahisar” şekliyle kullanılmaya başlamıştır. Devamında ise, yüzyıllarca bu bölgede yetişen afyon bitkileriyle beraber şehir, ‘‘Afyonkarahisar’’ olarak kayıtlara geçmiştir.

Afyon Nerededir?

Afyon yani Afyonkarahisar, resmi olarak Ege Bölgesi’nde yer alır ancak Ege’nin en iç bölgesinde olduğu için İç Anadolu’da bulunduğu konusunda sık sık karışıklık yaşanabilmektedir.

Afyon’da Görülecek Yerler

 1. Ayazini Köyü
 • Ayazini Köyü ya da asıl adıyla Ayazini Metropolisi, Frig döneminden beri yerleşim yeri olmasıyla birlikte sahip olduğu eşsiz güzellikteki doğal ve tarihi zenginlikler ile Afyon’un en önemli noktalarından biridir.
 • Ayazini aynı zamanda Roma ve Bizans dönemleri başta olmak üzere farklı medeniyet ve kültürlere ev sahipliği yaptığı için pek çok tarihi eseri ve yaşayış şeklini bir arada sunmaktadır.
 • Ayazini Köyü, Afyon’dan Eskişehir’e giderken 30. km’de yolun doğu tarafında ve biraz içeride kalan bir köydür. Ayrıca Göynüş Vadisi’nin de 5 – 10 km doğusunda yer alır.
 • Ayazini’de bulunan Ayazini Kilisesi, kaya içerisinde ve muazzam şekilde oyulmuş, etkileyici bir yapıdır.Bu kubbeli ve kolonlu yapının M.S 1000’li yıllara dayandığı söylenmektedir. Afyon balon turu bu lokasyonlarda gerçekleşmektedir.
 • Kaya yerleşimlerinde sıkça karşınıza çıkacak olan anıt mezarlar, daha önce benzerine rastlamadığınız derecede iyi bir kaya oymacılığı içermektedir. Kaya mezarları çoğunlukla oda biçiminde, bazıları ise çift katlı odalar şekilde inşa edilmiştir. Bu mezarlarda ayrıca özel figürler de görebilirsiniz.
 • Mezarlığın biraz yukarısında bulunan Yazılı Şapel’i ve burada Yunan alfebesiyle yazılan “Yaşasın Yunan Kralı Konstant” yazsını görmelisiniz.
 1. Frig Vadisi ve İhsaniye
 • Frig vadisi için başlangıç noktası niteliğindeki İhsaniye, başta Afyonkarahisar olmak üzere Kütahya ve Eskişehir sınırları içerisinde yer almaktadır.
 • Bölge İstanbul’dan karayolu ulaşımı ile 450 km, Ankara’dan ise 300 km uzaklıktadır. Zafer Havalimanı’na düzenlenen uçuşlar ile Afyon’a direkt da ulaşabilirsiniz.
 • Aslankaya Anıtı, Friglere ait en önemli açık hava tapınaklarından ve kaya anıtlarından biridir.Basit bir kaya parçası gibi görünen Aslankaya Anıtı, dikkatli bakıldığında sizi tarihin derinliklerine doğru götürebilir.
 • Emre Gölü yolu üzerinde bulunan ve bir ‘‘Kaya Manastırı’’ olan Memeç Kaya Klisesi ise bu yol üzerinde karşılaşacağınız önemli yapıtlardan biridir.
 1. Emre Gölü
 • Frigya ve Afyon’un en özel ve en eşsiz noktalarından biri olan Emre Gölü’nün, doğayla birlikte adeta bir tabloyu andıran kayalarıyla uyumunu mutlaka görmelisiniz.
 • Yaklaşık 5 km’lik bir alana sahip olan Emre Gölü aynı zamanda 8-10 tür göçmen kuşa, pelikana ve leyleğe ev sahipliği de yapmaktadır.
Afyon Balon Turu
Afyon Balon Turu

Afyon Balon Turu ile Zamanda Yolculuk

Afyon’da bulunan Frigya (Frig Vadisi) ve Emre Gölü’nün tüm tarihi ve doğal zenginliklerini barındıran manzaralarını 4 – 20 km yüksekliğindeki Afyon balon turları ile kuşbakışı görebilirsiniz. Bu bölgeyi ziyaret etmeyi planlıyorsanız mutlaka Afyon balon turları hakkında bilgi alıp, rezervasyonunuzu erkenden gerçekleştirmeli ve bu muhteşem deneyimin keyfini doya doya çıkarmalısınız! Emre Gölü’nün doğallığına, Üçlerkayası’ndaki Frigya yapıtlarına ve Frig Vadisinin eşsiz güzelliğine hayran kalacaksınız. Afyon balon turu boyunca kendinizi zamanda yolculuk yapıyor gibi hissedeceğiniz görkemli ve büyüleyici bir deneyim yaşayacaksınız.  Bu keyifli deneyim hakkında detaylı bilgi almak ve rezervasyon oluşturmak için bizimle aşağıdaki numaralar aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Afyon balon turu fiyatları 2023 hakkında bilgi almak ve balon turu rezervasyonu yaptırmak için bize +90 541 632 69 68 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca dilerseniz rezervasyonlarınızı Whatsapp üzerinden de bize +90 541 632 69 68 numaralı rezervasyon numaramıza yazarak kolayca yaptırabilirsiniz.

Afyon Balon Turu Fiyatları 2023

Afyon balon turu fiyatları kişi başı ortalama 600 – 750 TL aralığındadır.

Balon uçuşlarında çocuklar da dahil olmak üzere tüm katılımcılardan kişi başı ücret alınmaktadır. Bu nedenle herhangi bir indirim uygulanmamaktadır.

Afyon Balon Turu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 • Balon turları çoğunlukla Afyon’un en eşsiz saatlerinde, rüzgar hızının en düşük olduğu zaman olan gündoğumunda gerçekleşir.
 • Balon turu ile birlikte sigorta, otel transferi ve kahvaltı ikramı ücretsizdir.
 • Her yolcuya özel sigorta yapılmaktadır ve bu nedenle çocuk indirimi uygulanamamaktadır.
 • 6 yaş altı çocuklar uçuşlara kabul edilmemektedir.
 • Küçük Boy Balon Turları (4+1) : Pilot ve 4 kişilik gruptan oluşan küçük boy lüks balon turları 1 buçuk saat sürmektedir ve fiyatı diğer tur fiyatlarından daha yüksektir.
 • Orta Boy Balon Turları (15+1) : Pilot ve 15 kişilik gruptan oluşan orta boy balon turları ortalama 1 saat sürmektedir ve fiyatı küçük boy balon turuna göre daha düşüktür.
 • Afyon bölgesinde bulunan balon turu şirketleri zaman zaman kampanyalar yapmakta ve balon turları düzenlemektedir. Siz de bu kampanyaları takip ederek size uygun fırsatlar yakalayabilirsiniz.

Afyon balon turu fiyatları 2023 hakkında bilgi almak ve balon turu rezervasyonu yaptırmak için bize +90 541 632 69 68 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca dilerseniz rezervasyonlarınızı Whatsapp üzerinden de bize +90 541 632 69 68 numaralı rezervasyon numaramıza yazarak kolayca yaptırabilirsiniz. Rezervasyon yaptırmak istediğinizde uçacak misafirlerin yaşlarını bizlere söylemeyi unutmayınız.

Afyon balon turu dışında eğer dilerseniz Kapadokya balon turu fiyatları hakkında da bilgi alabilirsiniz.

Summary
Afyon Balon Turu
Article Name
Afyon Balon Turu
Açıklama
Afyon balon turu boyunca kendinizi zamanda yolculuk yapıyor gibi hissedeceğiniz görkemli ve büyüleyici bir deneyim yaşayacaksınız. 
Yazar