+905324530363 info@kapadokyaturfiyatlari.com

Göreme beldesine gelindiğinde ilk akla gelen aktivitelerden bir tanesi de Göreme at turu yapmaktır. Tarihteki adı Pers dilinde “Güzel Atlar Ülkesi” anlamına gelen Kapadokya ziyaretinizde at turu aktivitesini gerçekleştirmeden dönmek istemezsiniz. Gün batımı ve gün doğumu ile farklı bir ambiyansı olan beldenin muhteşem manzarasını at üzerindeyken deneyimlemek size unutulmaz tatil anıları kazandıracaktır. At turları sabah 11:00 da başlayıp akşamüstü başlayan gün batımı ile sonlanır. Göreme at turları genellikle 1 saatlik ya da 2 saatlik olarak yapılmaktadır. Tur fiyatlarının 1 saati kişi başı 400 TL, 2 saati ise kişi başı 700 TL dir. Tüm turlarımız rehber eşliğinde yapılmaktadır. Çavuşin kasabasında yer alan çiftliğimize yakın lokasyonlardaki otellere ücretsiz servisimiz bulunmaktadır.

WhatsApp üzerinden +90 533 255 47 67 ‘ ten ve arayarak ve telefon üzerinden +905332554767 ‘ ten rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Göreme At Turu Nasıl Yapılır?

Kapadokya bölgesindeki en güzel at rotaları Göreme bölgesindedir. Turistlik yapılan at turlarında sizlere rehberlerimiz öncülük etmektedir. Atlarımız kesinlikle koşmayacak ve tur dışına çıkmadan devam edeceklerdir. Tura yönelik hazırlanmış rotamız ve atlarımız ile peri bacalarının arasında turlarımız yapılmaktadır. Göreme at turu planınızı yaparken profesyonel bir binici olmanız gerekmez. Daha önce hiç binicilik tecrübeniz olmasa bile konusunda uzan eğitmenlerimiz, sizlere kısa bir uygulamalı eğitim verir. Pratik ve temel bilgileri edindikten sonra Kapadokya at turu aktivitesi yapabilirsiniz. Tur sırasında tecrübeli rehber eşliğinde eşsiz güzellikler içerisinde huzur dolu bir gezi yapabileceksiniz. Çok eskilerden beri yerleşim yeri olan bölgede benzersiz coğrafi özellikleri yakından hissederek özgürlüğün tadını çıkarabileceksiniz. Adeta zamanda yolculuk ederek vadiler arasında gezinirken yepyeni deneyimlere yelken açabileceksiniz.

Kapadokya At Turu Kaç Saat Sürer?

Siz değerli misafirimiz otelden alındıktan sonra kısa bir bilgilendirme yapılır. Sizin için en uygun atlar çiftlikte seçildikten sonra 2 saat sürecek tur programı başlar. Profesyonel atlı rehberler size ve çocuklarınıza eşlik ederek gezi sonrasında sizi tekrar at çiftliğine getirir. Göreme at turu ile araçların giremediği yamaçlar, patika yollar, dar alanlar rahatlıkla ve doğanın kendi sesi eşliğinde devam eder. Peri bacaları, Kızıl Vadi, Kız Kalesi, Aşk Vadisi, Kılıç Vadisi, Güllü Dere, Güvercin Vadisi, Çavuşin Köyü, Meskendir Vadisi gibi yerlerle bölgenin muhteşemliğine şahit olursunuz. At turu günün her saatinde düzenlenebilir. En çok tercih edilen zaman dilimi güneşin batmaya ve doğmaya başladığı saatlerdir. Günün bu saatlerinde muhteşem manzaraların seyrine doyum olmaz. Bu görsel şöleni kaçırmak istemeyenler fotoğraf çekerek ve video kaydı yaparak tatillerini ölümsüzleştirmektedir. Katıldığınız turlara bağlı olarak da yemek veya atıştırmalık ikramlar sunulabilir. Ayrıntılar için önceden telefonla bilgi alıp rezervasyon yaptırmak, sonradan oluşacak olumsuz sürprizlerin önüne geçebilir.

göreme at turu
göreme at turu

Göreme At Turu Avantajları Nelerdir?

Türkiye’nin at turu yapmak için en özel bölgelerinden birisi hiç kuşkusuz Göreme’dir. At turu turizminin oldukça revaçta olduğu Göreme’de birçok at çiftliği bulunur. Özenle yetiştirilen bu atlar sizin için özel eğitilen uysal canlılardır. At turu seçeneklerinden en çok tercih edileni gün batımı turlarıdır. Göreme at turu saatleri yaz ve kış mevsimine göre farklılık gösterir. Bu yüzden tatil planı yaparken telefonla bilgi almayı unutmamalısınız. At turu yapmak için geldiğiniz yörede, bölgenin muhteşem tatlarını ve kahvaltısını tatmalısınız. Göreme at turları için önceden belirlenmiş program ve saatler bellidir. Dilerseniz toplulukla dilerseniz de tur rehberi ile özel gezi yapabilirsiniz. Özel turlar, yeni evlenen çiftlerin baş başa romantik zamanlar geçirmesine olanak sağlar. Özel turlar için müşterilerin tercihlerine göre tur planı düzenlemek mümkündür. Aileler ve arkadaş grupları için de birbirinden avantajlı özel at turu düzenlenebilir. Böylece sadece sevdiklerinizle geçireceğiniz keyifli bir tatil anısı sizi daha çok mutlu edebilir.

Göreme At Turu Fiyatları

Göreme’nin güzelliklerini resimlerden ve videolardan gördüğünüzden çok daha muhteşem olduğunu at üzerinde gezerken hem kokusuyla hem rüzgarın dokunuşuyla daha iyi hissedeceksiniz.

  • Göreme 1 saatlik at turunun fiyatı 400 tl dir.
  • Göreme 2 saatlik at turunun fiyatı 700 tl dir.

Göreme’de yapılacak at turu ile tatilinizi daha heyecanlı ve unutulmaz hale getirebileceksiniz. Birbirinden farklı vadiler, meyve bahçeleri her bölgeye özgü peri bacaları ve tarihi yapılarını at turu ile deneyimleme şansı bulacaksınız. Bayram veya tatil günlerinde tur yoğunluğu arttığı için önceden arayıp rezervasyon yaptırabilirsiniz. Dilerseniz 6 yaşından büyük çocuklarınız ile at turu deneyimini yaşayarak onların çocukluk anılarını güzelleştirebilirsiniz. Göreme at turu fiyatları sezonluk ve saatlik olarak değişiklik gösterdiği için telefon veya mesajla bilgi almanızı öneririz. Dilerseniz yarım günlük veya tam günlük at turları ile belirli aralıklarda mola verebilirsiniz. Molalarda yemek ikramları ile bölgenin meşhur yiyeceklerini deneyimleyebilirsiniz. Göreme at turu bölgedeki en güzel lokasyonlarda yapılmaktadır. Moladan sonra keşfinize devam ederek tura devam edebilirsiniz. Tur sürecinde aldığınız bazı hizmetler ücretsiz olmaktadır. Otelden transfer, deneyimsiz kişiler için eğitmenler, rehberlik hizmeti ve tur sırasında kullanılan ekipmanlar bu listede yer alır. Eğer siz de bir doğa tutkunuysanız tatilinizi Göreme at turu ile taçlandırmalısınız. Ayrıca dilerseniz Nevşehir At turu fiyatları hakkında da bilgi alabilirsiniz.