+905324530363 info@kapadokyaturfiyatlari.com
Göbeklitepe Balon Turu

Göbeklitepe’ nin turizme açılmasıyla birlikte Göbeklitepe balon turu uçuşları başladı. Artık Şanlıurfa ya geldiğinizde binlerce yıllık coğrafyaya kuş bakışı bakabileceksiniz. Otellerinizden ücretsiz transfer hizmetimiz bulunmakadır. Sabah gün doğumu ile uçuşlarımız başlamaktadır. Uçuş süresi ortalama 1 saat sürmektedir. Farklı sepet seçeneklerindeki uçuşlarımıza katılabilirsiniz. Rezervasyon yaptırmak için hem WhatsApp tan hem de normal olarak bizlere ulaşabilirsiniz. Göbeklitepe balon uçuşları için arayarak fiyat alabilirsiniz.

WhatsApp üzerinden rezervasyon yapmak için +905324530363 ten bizlere ulaşabilirsiniz. Ya da bizi direk +90 532 453 03 63 numaradan arayabilirsiniz.

Göbeklitepe Balon Uçuşları
Göbeklitepe Balon Uçuşları

12 bin yıllık tarihi ile Göbeklitepe, Unesco tarafından dünyanın sıfır noktası olarak kabul edilmiştir. Şanlıurfa’ya 18 km uzaklıkta bulunan bölge, son yıllarda yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgisine sahiptir. Uzun yıllar yapılan kazılarla Göbeklitepe’nin üzeri açılarak ortaya eşsiz bir anıtsal mimari çıkarılmıştır. 7 Ekim 2020 tarihinde bu çok özel sit alanı olan bölge, Göbeklitepe Balon Turu ile havadan izlenmeye başlanmıştır.

Göbeklitepe’ye 400 metre mesafede bulunan alanlardan balon uçuşu başlamakta ve yaklaşık bir saat sürmektedir. Göbeklitepe Balon Turu ile bölge farklı bir açıdan izlenmektedir. Oldukça etkileyici bir aktivite olan, şimdiden yerli ve yabancı çok sayıda turistin öncelikli tercihleri arasında yerini almıştır.

Göbeklitepe Balon Turu Nasıl Gerçekleşmektedir?

Göbeklitepe Balon Turu, farklı büyüklükte sepetler ile 16, 24 ve 32 kişilik olarak düzenlenmektedir. Uçuşlar sırasında hem güvenliği sağlamak hem de bölge hakkında bilgilendirme yapacak pilotlarda bulunmaktadır. Bu pilotlar, balon uçuşu konusunda eğitim almış, tecrübeli ve Göbeklitepe hakkında bilgi sahibi kişilerdir.

Göbeklitepe Balon Turu, sabah gün doğumunda yapılmaktadır. Çünkü sabahın bu saatleri, rüzgar hızının uçmak için en elverişli olduğu saatlerdir. Ayrıca gün doğumu ile birlikte Göbeklitepe’nin muhteşem manzarası daha bir etkileyici olmaktadır. Yaklaşık bir saat süren Şanlıurfa balon turunda, tarihi oluşumun her detayını görülebilmekte ve uçsuz bucaksız bir manzaraya şahit olunmaktadır. Balonların iniş alanı rüzgar yönüne göre belirlenmektedir. Bunun için balonlar yer ekibi tarafından yakından takip edilmektedir. Telsizle sepetteki pilotla sürekli iletişim halinde olarak güvenli bir iniş sağlanmaktadır.

Uçuş sonunda yer ekibi tarafından balonlar karşılanmakta ve içecek ikramı yapılmaktadır. Ayrıca Şanlıurfa Balon Turu katılanlara sertifika verilmektedir. Kişiye özel sertifika yada madalya sizlere bu uçuşun hatırası olarak verilmektedir.

Göbeklitepe Balon Turu, katılımcıların otellerinden alınması ile başlamaktadır. Firma ofisinde kahvaltı ikramı yapılmakta ve bu sırada balon uçuşları hakkında bilgilendirme yapılmaktadır. Uçuş alanına transferi tur firması sağlamaktadır. Burada balonların uçuşa nasıl hazırladığını görmek katılımcılara enteresan gelmekte ve uçuş hakkında fikir vermektedir. Balonlar hazırlandıktan sonra Sivil Havacılık tarafından uçuş izni verilmesi ile katılımcılar balon sepetine alınmakta ve güvenlik kontrolleri yapıldıktan sonra uçuşa geçilmektedir. Yaklaşık bir saat havada süren turun ardından iniş yapılmakta, kutlama seremonisinden sonra katılımcılar otellerine transfer edilmektedir.

Uçuş turumuz öncesinde tura katılacak herkes sigortalanmaktadır. Sigorta ücreti tur firması tarafından karşılanmaktadır. Ayrıca otelden uçuş alanına geliş gidiş transferleri, kahvaltı, içecek ikramı ve sertifika ücretleri de tur firması tarafından karşılanmaktadır. Tümü balon uçuşları ücretine dahil hizmetlerdir.

Göbeklitepe Balon Turuna Kimler Katılabilir?

Balon uçuşları oldukça güvenlidir ancak panik atağı, yükseklik korkusu olanlar, hamileler, yeni ameliyat geçirmiş olanlar, ciddi tansiyon ve kalp hastalığı olanlar uçuşlara doktor onayı olmadan katılamıyorlar. Yaklaşık bir saatlik balon uçuşu sırasında ayakta durmak gerekiyor. Bu durumun sağlığını olumsuz etkileyebileceği kişiler için de uçuş önerilmemektedir. 6 yaş üstü, fiziksel ve ruhsal açıdan problemi olmayan herkes Göbeklitepe Balon Turuna katılabilmektedir.

Göbeklitepe balon uçuşlarına katılmak isteyen ancak korkan ve cesaret edemeyen kişiler için balon uçuşu hazırlığı ve kalkışını bir kere izlemesini öneriyoruz. Sabah gün doğmadan uçuş alanına gelerek uçuşların nasıl yapıldığını gördükten sonra korkan birçok kişinin uçmaya karar verdiğini görmekteyiz.

Göbeklitepe Balon Turuna Katılmak İsteyenlerin Dikkat Etmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

Göbeklitepe Balon Turu rezervasyonu yaptıran kişiler öncelikle rahat kıyafetler giymeli ve uçuş sırasında kendilerini rahatsız edebilecek büyük şapkalar, gözlükler takmamalıdırlar. Mevsime uygun kıyafetler giymek önerilmektedir. Özellikle sabahın çok erken saatinde düzenlenen bir tur olduğu ve havanın serin olabileceği düşünüldüğünde buna uygun kıyafet seçilmelidir.

Kış aylarında yapılan Göbeklitepe Balon Turu için normal kışlık kıyafetler uygun olmaktadır. Bere, atkı, eldiven ve mont yeterli olacaktır. Kışın balon uçuşunda normalden fazla üşünmemektedir. Çünkü yerden yükseldikçe hava sıcaklığı artmaktadır.

Özel Göbeklitepe Balon Turları Düzenleniyor mu?

Standart Göbeklitepe Balon Turu dışında da turlar yapılmaktadır. Bunlar çift ya da az kişilik sepetlerde, evlilik teklifi, yıl dönümü kutlaması, doğum günü kutlaması gibi özel durumlarda tercih edilmektedir. Bu gibi özel günler için tur firmaları ile görüşerek özel organizasyon talebinde bulunmak gerekir. Grup misafirleriniz ve size özel balon uçuşları için bizden bilgi alabilirsiniz.

Standart Göbeklitepe Balon Turu fiyatları 2500 – 2900 TL civarında iken özel organizasyonlar, lüks uçuş sınıflarına girmekte ve fiyatları da oldukça yüksek olmaktadır. Ancak standart uçuşlar sırasında evlilik teklifi organizasyonları yapılabilmektedir. Havada şampanya ve pasta ile, inişte dev bir “benimle evlenir misin” yazılı pankart gibi özel organizasyon taleplerinde bulunabilinir. Konfor yada lüks uçuşlarımız sepet olarak daha küçüktür. Bütçe olarak fazla olmasının sebebi sepet sayılarındaki kişi sayısıdır. Göbeklitepe balona binme için ayrıca sayfamıza bakabilirsiniz. Kapadokya balon turu fiyatı için sitemizden bakabilirsiniz.

Nasıl Rezervasyon Yapılır – Erken Rezervasyon Avantajı ?

Summary
Article Name
Göbeklitepe Balon Turu
Açıklama
Göbeklitepe' nin turizme açılmasıyla birlikte Göbeklitepe balon turu uçuşları başladı. Artık Şanlıurfa ya geldiğinizde binlerce yıllık coğrafyaya kuş bakışı bakabileceksiniz.
Yazar
Publisher Name
Kapadokya Tur Fiytaları
Publisher Logo

Leave a Reply