+905324530363 info@kapadokyaturfiyatlari.com
ortahisar atv turu

Ortahisar atv turu gün içinde ve gün batımı turu olmak üzere farklı saatlerde yapılmaktadır. 2 saatlik olarak düzenlenen Ortahisar atv turu için Kapadokya atv turu olan Göreme bölgesinde yapılan atv turları gibi 1 saatlik bir seçenek bulunmamaktadır. 2 saatlik tur ücreti atv başına 1000 TL dir. Dileyen misafirlerimiz 1 atv ye 2 kişi binebilirler. Atv araçlarını kullanacak olan kişilerin otomobil ya da motorsiklet ehliyeti olması mecburidir. Ehliyetsiz kullanım yasaktır. Ortahisar bölgesindeki otellere ücretsiz transfer hizmetimiz bulunmaktadır. Göreme, Uçhisar, Avanos, Ürgüp gibi yerlerdeki otellere ise ücretli olarak transfer hizmetimiz bulunmaktadır. 10 yaş ve üzeri misafirlerimiz atv turu aktivitemize katılabilirler.

WhatsApp üzerinden rezervasyon yapmak için +90 533 255 47 67‘ e tıklayabilirsiniz.

Ortahisar atv turu aktivitesine arayarak rezervasyon yaptırmak için +90 533 255 47 67 e tıklayabilirsiniz.

Ortahisar aynı zamanda Ürgüp semtine bağlıdır. Ortahisar atv turu aynı zamanda ürgüp atv turu olarakta geçmektedir. Freskleri ile meşhur, buram buram tarih ve şarap kokan en önemli turizm merkezlerinden biri şüphesiz Kapadokya’dır. Gerek sosyal aktiviteleri gerekse de tarihi yapısıyla her geleni kendine hayran bırakan şehir tatil rotalarının ilk adresi haline geldi. Bölge turu yapmak isteyenleri birçok nokta bulunuyor. Bunlardan biri de Ortahisar’dır. Nevşehir’in bir ilçesi olan Ortahisar birçok kültürel noktaya sahip. Genelde Ürgüp olarak görebilirsiniz ama Ortahisar kendine has bir lokasyonda ve kendine özel bir bölgede atv turlarını gerçekleştirmektedir. Atv turu Balkan vadisinde yapılmaktadır.

ortahisar atv turu
ortahisar atv turu

Ortahisar’da Gezilecek Yerler

Tarihi ve doğal güzellikleriyle dikkat çeken Ortahisar, Nevşehir’in Ürgüp ile Uçhisar ilçeleri arasında yer alıyor. Bölgenin kendine has dokusuna uygun inşa edilen oteller, her yıl buradaki güzellikleri görmek isteyen turistlerle dolup taşıyor. Peri bacaları, üzüm bağları, yeraltı şehirleri, vadileri ile görülmeye değer bölgelerin başında gelen şehir, tarihin eşsiz dokusunu hafızalara kazıyor. Yürüyüş turları, Ortahisar atv turu, at binme, balon turu gibi birçok sosyal imkanın yer aldığı şehirde eğlence dolu zamanlar sizi bekliyor.

Özellikle Ortahisar’a geldiğinizde mutlaka görmeniz gereken birkaç nokta bulunuyor. Bunlar ise;

  • Ortahisar Kültür Müzesi: 1916 yılında inşa edilen konakta yer alan müze hem restoran olarak hem de etnografya müzesi olarak hizmet sağlamaktadır. Dünyaca ünlü devlet büyüklerini ve sanatçılarını ağırlamış olan müzede her yıl 27 Nisan’da oda orkestrasına ev sahipliği yapıyor. Müze haftanın 7 günü ziyaretçilerine açık.
  • Ortahisar Kalesi: Hititliler döneminden bugüne kadar gelen kale, Ortahisar’ın sembolü halinde. 80 metrekare yüksekliğe sahip olan kale aynı zamanda Fatih Sultan Mehmet’e geçtiği dönemde, kale eteklerine evler inşa edilmiş. Oldukça güzel bir manzaraya sahip olan kaleyi mutlaka görmelisiniz.
  • Ortahisar Abdioğlu Camii: Ortahisar kasaba merkezinde yer alan cami 1258 tarihinde inşa edildi. Ortahisar atv turu başlangıç noktamız bu camiinin tam karşısıdır. Düzgün kesme taşlarla inşa edilen camide basık kemerli kapılar ve çan kulesini andıran minaresiyle oldukça dikkat çekecek. Aynı zamanda caminin ibadete açık olan kısmında oldukça önemli tarihi eserler bulunuyor.
  • Ortahisar Panorama: Seyir Tepesi Ethem Usta olarak arama motorlarının haritalarında işaretli olan yer, Ortahisar manzarasını gözler önüne seriyor. Ortahisar köprüsünü geçtikten sonra hemen karşısında yer alan seyir tepesi, bölgeye dair en güzel fotoğrafları da çekeceğiz alanların başında yer almakta.
  • İshak Kalesi: Ortahisar çarşıdan köprüye doğru ilerledikçe görünen kale, Pancarlık Vadisi’ne bakıyor. Aynı zamanda İshak Kalesi ile ilgili birçok rivayette bulunuyor. Bunlardan en bilineni ise Ortahisar Kalesi ile İshak Kalesi’nin yer altından birbirine bağlı oldukları. Eski dönemde bölgede yaşayan Hristiyanların, bu yer altındaki tüneller ile iki kalede de ibadet yapabilmelerini sağlamaktadır.

Hem Eğlenin Hem de Gezin!

Ortahisar atv turu ile hem gezecek hem de eğlenceksiniz. Hem kendisi hem de kendisine bağlı bulunan tüm yerleşim yerlerinin güzel olmasıyla dikkat çeken Nevşehir, geçmişten bugüne birçok farklı kültüre ev sahipliği yapıyor. Kültürler boyu süregelen tarihi dokusu ve çağa adapte edilmiş turistik turları ile her yıl binlerce misafiri ağırlamakta. Eğlence, tarih, kültürel eserler ve birçok farklı dinin bir arada yer alan yapısı tüm insanlığa örnek olacak nitelikte.

Hal böyle olunca bölgede yer alan sosyal aktiviteler de değişiklik gösteriyor. Ülkemizin balon turu bulunan yalnızca birkaç şehrinden biri olan Kapadokya aynı zamanda ATV turları, at binme ve araba turları gibi bazı özel sosyal olanaklara da sahip. Kapadokya, Nevşehir, Ürgüp veya Ortahisar fark etmeksizin seyahat için gideceğiniz bu bölgelerde en zevkli aktivitelerden biri ATV turları. Bölgeyi en iyi şekilde tanımınıza yardımcı olacak bu tur olanağı için detayları aşağıda yer alıyor.

Ortahisar ATV Turu Hakkında Bilmeniz Gerekenler,

  • Bir veya iki saat olarak değişen ATV turları sabah 9.30 akşam 20.30’a kadar yapılmaktadır. Tur sırasında ihtiyaç duyacağınız kask, eldiven, maske ve yağmurluk gibi ürünler turu yapan firma tarafından karşılanmaktadır.
  • Günbatımı, sabah ve akşam olarak düzenlenen ATV turlarında, katılacağınız turun süresi boyunca önemli noktalar gezilmektedir. Bir rehberin eşlik edeceği turlarda ara fotoğraf molaları verilerek seyahatinizi ölümsüzleştirilmektedir.
  • Ortahisar atv turu arasında en popüler olan sunset turlar, öğleden sonra 15.30 gibi başlamaktadır. Burada esas olan ise günbatımının izleneceği alana gidilene kadar önemli noktaların ziyareti gerçekleştirilir ve tam gün batımında, esas alanda bulunarak Ortahisar’da eşsiz manzaraya tanıklık edilmesidir. Bu tur, ziyaretçiler tarafından da sıkça tercih ediliyor.

Özellikle bahar ve yaz aylarında daha çok ziyaretçi gelen bölgeye Nevşehir atv turu fiyatları için mutlaka bir gün öncesinde rezervasyon yaptırmalısınız. Unutmayın ki yazları hem yerli hem de yabancı turistler tarafından erken rezervasyonlar gelmektedir. Çok geç kalmadığınız sürece rezervasyonlarınız sizler için hazır olmaktadır.