+905324530363 info@kapadokyaturfiyatlari.com
kapadokya balon turu fiyatları

Kapadokya balon turu fiyatları oldukça merak edilen konular arasında yer almaktadır. Kapadokya’ya geldiğinizde kesinlikle yapmanız gereken popüler aktivitelerinden biri hiç şüphesiz balon turlarıdır. Peki 2023 sezonu için Kapadokya balon turu fiyatları nedir? Balon turu fiyatları içerisinde uçuş sigortalarınızın ücreti dahildir. Ayrıca otel transferi, kahvaltı, hatıra madalyası ve şampanya ikramı dahildir. Uçuşlar sadece günde 1 defa sadece sabah erken saatte gün doğumunda yapılır. Rezervasyonlarınızı mutlaka önceden yaptırmanız gerekmektedir.

Daha detaylı bilgi almak için WhatsApp üzerinden +90 541 632 69 68 nolu telefon numarasından rezervasyon yapabilirsiniz.
Ya da bizleri +90 541 632 69 68 nolu numaradan arayabilirsiniz.

 • Mart ayında kişi başı ortalama 140-190 Euro
 • 01 Nisan – 31 Ağustos tarihleri arasında kişi başı ortalama 170-200 Euro
 • Eylül ve Ekim aylarında kişi başı ortalama 240-280 Euro arasındadır.

Kapadokya Balon Turları Çeşitleri

 • Standart Balon Turu: 20-24 ya da 28 kişilik sepetlerde 1 saat aralıklar ile gerçekleştirilen standart uçuş fiyatı ortalama 160 Euro’dan başlamaktadır.
 • Comfort Balon Turu: 12-16 kişilik sepetlerde 1 saat aralıklar ile gerçekleştirilen comfort balon turu uçuş fiyatı ortalama 200 Euro’dan başlamaktadır.
 • Lüks Balon Turu: 12-16 kişilik sepetlerde 75 ila 90 dakika arasında gerçekleşen lüks balon turu fiyatı ortalama 250 Euro’dur.

Balon turları hava koşullarının el verdiği sürece her gün sabah saatlerinde yapılmaktadır. Belirtilen ücretler kişi başı fiyat aralıklarıdır. Balondaki yer kapasite ücretleri standart olup çocuk ve öğrenci için farklılık göstermemektedir. Buna ek olarak 6 yaşındaki çocukların balon turuna katılması tehlikeli olacağı için tura katılamazlar.

kapadokya balon turu fiyatları
kapadokya balon turu fiyatları

Kapadokya Balon Turu Fiyatları Nelere Tabidir?

Kapadokya balon turu fiyatları kişi başı ortalama 2 bin- 2 bin beş yüz TL aralığındadır. Balon turu fiyatları dönemsel olarak farklılık gösteren, yoğunluğa ve Euro kuruna bağlı olarak azalabilir ya da artabilir. Bu nedenle ilgili yerler ile irtibata geçerek fiyat bilgisi almanız tavsiye edilir. Kapadokya balon turu ve fiyatları içine neler dahildir? Sorusuna yanıt arayan birçok kişi bulunmaktadır. Fiyata tabi olan şeyler;

 • Otel transferi
 • Hatıra uçuş sertifikası
 • Sabah kahvaltısı
 • Meyve suyu veya şampanya ikramı

Kapadokya bölgesini tüm güzellikleriyle keşfetmek istediğiniz balon turları, yoğun ilgi sebebiyle dolu dolu geçmektedir. Dolayısıyla rezervasyonunuzu erkenden yapmanızda fayda vardır. Sezonun yoğun olduğu dönemlerde, son gün rezervasyon yaptırmanız durumunda artış göstermiş fiyatlar ile karşılaşmanız mümkündür.

Kapadokya Balon Turu Fiyatları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 • Balon turları genellikle Kapadokya’nın en eşsiz saat aralıklarında, rüzgar hızının en düşük olduğu zaman olan gün doğumunda gerçekleşmektedir. Otelden çıkış ve otele varış ile birlikte toplamda ortalama 2 buçuk- 3 saat sürmektedir.
 • 6 yaş altı çocuklar balon turlarına kabul edilmemektedir.
 • Balon turu ile birlikte sigorta, otel transferi ve kahvaltı tamamen ücretsiz olmaktadır.
 • Kapadokya bölgesinde bulunan balon turu şirketleri ara ara kampanyalar ve balon turları düzenlemektedir. Sizlerde bu kampanyaları takip ederek kendinize uygun fırsatları yakalayabilirsiniz.
 • Küçük boy balon turları 4+1 şeklinde gerçekleşmektedir. Pilot ve 4 kişilik gruptan oluşan küçük boy lüks balon turları ortalama 1 buçuk saat sürmektedir. Ayrıca fiyatı diğer tur fiyatlarından daha da yüksektir.

Orta boy balon turları 15+1 şeklinde düzenlenmektedir. Pilot ve 15 kişilik gruptan oluşan orta boy balon turları yaklaşık 1 saat sürmektedir. Fiyatı küçük boy balon turuna göre daha düşüktür. Balon turu fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Ziyaretçilerin ve balon sevenlerin en sık merak ettiği konular yukarıda maddeler halinde belirtilmiştir.

Kapadokya Balon Turu Fiyatları Rezervasyonu Nasıl Yapılır?

Kapadokya’nın kendine hayran bırakan kaya oluşumları ve derin vadileri arasında süzüleceğiniz balon turları oldukça keyiflidir. 16,20,24,28 ve 38 kişilik gruplar halinde turlar düzenlenmektedir. Fakat özel günleriniz veya kişisel isteklerinize uygun fiyat farkı göz önünde bulundurularak istenilen kişi sayısı ile gerçekleştirilebilmektedir. Bunun için yapmanız gereken tek şey ilgili yerler ile irtibata geçmektir. Özellikle teraslarında fotoğraf çekerek ölümsüzleştirmek isteyeceğiniz yerler arasındadır.

Yerli ve yabancı pek çok turistin tercih ettiği program olan Kapadokya balon turu için mutlaka önceden rezervasyon yaptırmanız gerekir. Bu sebeple balon turuna rezervasyon nasıl yapılır? Sorusu misafirler tarafından en çok sorulan soruların başında gelmektedir.

Kapadokya balon turu fiyatları hakkında bilgi aldıktan sonra rezervasyonunuzu online olarak site üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Uçuşlar çoğunlukla olumsuz hava şartlarından dolayı iptal olmaktadır. Hava ne kadar güzel olursa olsun, rüzgar uçuş için elverişli değil ise Sivil havacılık tarafından izin reddedilir. Uçuşlar ise iptal olur. Balon turu programının süresi, hava şartlarına göre farklılık göstermektedir. Havanın elverişli olduğu zamanlarda yaklaşık 1 saat uçuşlar sürmektedir. Ayrıca dilerseniz atv turu Kapadokya hakkında da bilgi alabilirsiniz.